سرخط خبرها:
معاون استاندار سمنان:
پیوند هنر و صنعت در استان، راهکار درآمدزایی جامعه فرهنگ و هنر است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: ایجاد ارتباط و پیوند دوسویه بین هنر و صنعت در استان، راهکار موثر درآمدزایی اقتصادی، برای جامعه فرهنگ و هنر است
به گزارش روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان؛ خجسته پور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در جلسه با مدیران ‌انجمن های فرهنگی و هنری استان، با بیان اینکه مشکلات مالی و وضعیت اقتصادی یکی از دغدغه های هنرمندان ماست، افزود: ما باید محصولات فرهنگی و هنری خود را با صنعت پیوند بزنیم تا بتوانیم برای رفع تک تک دغدغه هنرمندان درآمد زایی کنیم.
وی با بیان اینکه مشاهده تولیدات سرپنجه های هنرمند هنرمندان استان برای ما بسی مایع افتخار است، گفت:فعالیت های شما که از جنس فرهنگ، هنر و ادب در انجمن ها صورت ‌می گیرد، مخاطب خاص به عنوان اعضای انجمن ها و ‌مخاطب عام به عنوان مردم و شهروندان دارد که متاسفانه امروز بین خالقین اثر های هنری یعنی هنرمندان و مخاطب عام، فاصله افتاده و استقبالی که در دهه های گذشته از هنر و تولیدات این حوزه وجود داشت کاهش پیدا کرده و نیاز است تا آسیب شناسی در این‌ حوزه انجام گیرد.
معاون استاندار سمنان خاطر نشان کرد:سلیقه نسل فعلی نسبت به نسلهای گذشته تغییر پیدا کرده و ما نیز باید در فعالیت ها و اقدامات خود، خوراک منطبق با سلیقه نسل امروز، جوانان و نوجوانان تولید نمائیم؛ جوان امروز به دنبال دست یافتن به نتیجه و هدف مطلوب در کمترین زمان ‌ممکن است و در همین راستا از شیوه های نوین اطلاع رسانی و کسب اطلاعات و محتوا بهره می گیرد که ما باید منطبق با سلیقه جوان امروز، اثر فاخر هنری تولید کنیم.
وی همچنین اذعان داشت: امروز سینما، موسیقی، دست آفریده های هنری و ....، تبدیل به صنعت سینما، صنعت موسیقی و صنایع دستی شده است و که می توان گفت هنر برای درآمد زآیی به صنعت تبدیل شده و این مهم به خودکفایی هنرمندان انجامیده است.
خجسته پور ادامه داد:در سبد خانوار امروز جامعه ما، به دلیل مشکلات اقتصادی و مالی، اولویت هایی همچون خوراک، پوشاک‌ و مَسکن ‌وجود دارد و در صورت افزایش هزینه های این اولویت ها، سرانه هنر و فرهنگ خانواده از سبد خانوار توسط خانواده ها حذف خواهد شد.
وی با بیان اینکه صدای دلنشین قَلم بر روی کاغذ که توسط هنرمند برای تولید اثر فاخر خوشنویسی به حرکت درمی آید، زیبا، دلنشین و جذاب است، تاکید کرد:پافشاری بر سبک و شیوه های قدیمی، شکافی بین ما و نسل جدید و جوانان امروز ما بوجود آورده که نیاز است تا برای رفع این مشکل، مطابق با سلایق و علایق نسل جدید خوراک فرهنگی و هنری تهیه کنیم.
معاون استاندار سمنان با بیان اینکه در سال جهش تولید، باید بخشی از تولیدات ما در حوزه فرهنگ و هنر باشد، گفت: مَعبر بودن، ظرفیت نفهته استان سمنان است که می تواند با توجه به اینکه سالانه 20‌میلیون نفر مسافر از این ‌معبر استفاده می‌کنند، محل عرضه ‌محصولات و تولیدات هنری استان بوده و ضمن شناساندن توانایی و پتانسیل های استان، به درآمد زایی بیانجامد و جامعه هنر، باید فرصت معبر بودن استان را به درآمد زایی تبدیل کند.
وی افزود:نسبت تعداد دانشجو به‌ جمعیت در استان ما بیشترین نسبت در سطح کشور است که قطعا در بین آنان اهل هنر و فرهنگ نیز وجود دارد و شما نیز به عنوان متولیان انجمن های فرهنگی و هنری، میتوانید از این ظرفیت عظیم‌ انسانی استفاده کنید.
وی ادامه داد: مدیران اجرایی استان به منظور استفاده بهینه از انجمن ها، اعضای انجمن ها و متولیان انجمن های فرهنگی و هنری ، در امورات، برنامه ها و اقدامات مستمر خود از ظرفیت این عزیزان استفاده کنند.
خجسته پور با بیان اینکه مبحث تالار بزرگ سمنان، تا ورود به فاز اجرایی احداث، پیگیری می شود، اذعان داشت: انشالله هرچه سریعتر این‌ تالار در مرحله اجرایی قرار بگیرد و روزی شاهد افتتاح این‌تالار باشیم و بتوانیم از ظرفیت حضور اساتید و هنرمندان این یار و کشور در این تالار استفاده کنیم.
وی همچنین تاکید کرد:هنرمندان باید وحدت خود را در سطح استان حفظ نمایند و این ‌مهم را در همه حال سرلوحه کاری خود قرار‌داده و انشالله با ساماندهی قانون مجوز ارشاد، توزیع عادلانه آگهی ها در مطبوعات، در بین رسانه ها و مطبوعات انجام خواهد شد.
وی افزود: با توجه به تغییر نیاز مخاطب و تشنگی همیشگی برای کسب اطلاعات و اینکه همچنان چشمه های زاینده علم و هنر و محتوا وجود دارد، می توان با تغییر شیوه اطلاع رسانی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی و هنر هنرمندان، برای انتقال مفاهیم به نسل جوان استفاده کنیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در پایان با بیان اینکه به حوزه های مختلف فرهنگی و هنری علاقمند بوده و هستم و با خیلی از فعالیت های انجمن ها آشنایی حداقلی دارم، اظهار داشت: تلاش داریم تا بیشتر در جمع شما عزیزان و هنرمندان بوده و مسائل و مشکلات شما را پیگیری و رسیدگی کنیم، پس از‌ جمع بندی کاستی ها، کمبودها و مشکلات جامعه هنرمندان و انجمن ها، آنچه که در توان مجموعه مدیریتی استان است و مقدور باشد، با تاکید استاندار سمنان عملیاتی خواهد شد.
تاریخ:
1399/03/27
تعداد بازدید:
1918
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal