سرخط خبرها:
موانع واگذاری کارهای مربوط به شبکه‌ آب روستایی استان سمنان به تعاونی دهیاران رفع شود
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان گفت: موانع واگذاری کارهای مربوط به بهره‌برداری و نگهداری شبکه‌های آب در مناطق روستایی استان به شرکت تعاونی دهیاران رفع شود.
مهدی صمیمیان در نشست بررسی رفع موانع واگذاری کارهای مربوط به بهره‌برداری و نگهداری شبکه‌های آب در مناطق روستایی به شرکت تعاونی دهیاران در سالن اجتماعات آب و فاضلاب استان سمنان ابراز داشت: واگذاری اقتصاد کشور به بخش تعاون جزو سیاست گذاری اصل 44 قانون اساسی است و واگذاری کارهای مربوط به بهره‌برداری و نگهداری شبکه‌های آب در مناطق روستایی استان به شرکت تعاونی دهیاران گامی مهم در تحقق راهبردها در سال جهش تولید است.
وی ادامه داد: کمیته هفت نفره از شخصیت‌های حقوقی متشکل از سه نفر نماینده بخشداران، یک نفر نماینده تعاونی دهیار، یک نفر نماینده اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، یک نفر نماینده از دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سمنان و یک نفر نماینده از شرکت آبفا تشکیل شود تا در مدت کوتاه موانع واگذاری امور مرتبط به آب و فاضلاب به شرکت تعاون دهیاری رفع شود.
وی بیان کرد: 12 تعاونی دهیاران در استان وجود دارد
که می‌توان از این ظرفیت برای بهبود و پیشبرد اهداف در روستاها به منظور عمران و آبادانی استفاده کرد.
وی تصریح کرد: در اساس‌نامه شرکت تعاونی دهیاران 15 نوع فعالیت تعریف شده است و طبق اساس‌نامه تعاونی دهیاران مجاز به شرکت در طرح‌های بهداشت و درمان، امور اجتماعی، امور عمرانی، خدماتی و سرمایه‌گذاری هستند.
به گفته صمیمیان، شرکت تعاونی دهیاران از شخصیت حقوقی دهیاران تشکیل می‌شود و شرط تشکیل تعاون دهیاری داشتن هفت عضو از جامعه دهیاران است.
وی اضافه کرد: از مجموع 275 دهیار، 170 دهیار عضو شرکت تعاونی دهیاران است و انتظار می‌رود دیگر دهیاران نسبت به عضویت در تعاونی‌ها اقدام کنند.
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اظهار داشت: شرکت تعاونی دهیاران با بر عهده گرفتن کارهای مربوط به بهره‌برداری و نگهداری شبکه‌های آب در مناطق روستایی استان می‌توانند از معافیت پرداخت 20 درصد مالیات بر درآمد استفاده کنند.
تاریخ:
1399/04/08
تعداد بازدید:
131
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal